• 08 دی 1395 ساعت : 10:51
  • دسته‌بندی: ورزش
  • کد خبر: 4785
  • تعداد بازدید: 1433

اسکواش باز خوزستانی: مسئولان رسیدگی نکنند این رشته را از دست می دهیم


یک اسکواش‌باز خوزستانی یکی از بزرگترین مشکلات فعلی این رشته را در استان، نداشتن بازیکن در نسل‌های پایین‌تر دانست و تاکید کرد: اگر مسوولان به اسکواش رسیدگی نکنند، ممکن است این رشته را که قدمت بسیاری در خوزستان دارد، از دست بدهیم.
اسکواش باز خوزستانی: مسئولان رسیدگی نکنند این رشته را از دست می دهیم

رضا زارعی، عضو تیم اسکواش مناطق نفت خیر جنوب در خصوص عملکرد این تیم در هفته دوم لیگ برتر کشور که همراه با دو شکست و یک پیروزی بود، اظهار کرد: تیم ما در دور اول مسابقات در تمام دیدارهای خود شکست خورد و با توجه به این که در هفته دوم، یک پیروزی و دو شکست داشتیم به نظرم عملکردمان کمی بهتر بود. در کل تا این جای رقابت ها عملکردمان خیلی خوب نبوده است.

 

 

 

وی افزود: البته آمادگی بازیکنان ما کمی کمتر بود و هدف مان این بود که در هفته دوم عملکردی بهتر نسبت به هفته اول داشته باشیم که به دلیل برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکواش در اهواز، نتوانستیم به خوبی تمرین کنیم.

 

 

 

 این اسکواش‌باز خوزستانی در ادامه نیز در خصوص سرمایه‌گذاری استان روی این رشته که قدمت بسیاری در خوزستان دارد، گفت: خوزستان از همه نظر در این رشته نسبت به سایر استان‌ها ضعیف‌تر عمل می‌کند و ارگان‌ها کمکی نمی‌کنند. در حال حاضر فقط نفت نسبت به سایر ارگان‌ها بیشتر فعال ‌است و یک تیم نیز در لیگ برتر کشور دارد. به هر حال مسوولان به سرمایه‌گذاری در این رشته راغب نیستند و همین عاملی است که باعث شده اسکواش خوزستان با توجه به قدمتی که دارد، نتواند به جایگاه مورد نظر خود برسد.

 

 

 

وی افزود: ما در خوزستان نیرو و پتانسیل این رشته را داریم و اگر مسوولان تلاش و زمین‌های اسکواش را بیشتر کنند، این اقدام می‌تواند به پیشرفت این رشته کمک کند. در حال حاضر یک سالن عمومی آن هم در ورزشگاه تختی داریم و می‌توان گفت که با کمبود زمین مواجه هستیم. به هر حال باید با هیات استان در این بخش همکاری شود تا بازیکنان بیشتری وارد این رشته شوند.

 

 

 

زارعی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه برگزار شدن مسابقات بین‌المللی در اهواز می تواند ‌در ترغیب مسوولان برای سرمایه‌گذاری در این رشته و جذب غلاقه مندان تاثیرگذار باشد؟ عنوان کرد: مسابقات این چنینی تاثیر بسیاری دارد، چرا که مسوولان می‌بینند که شاید هزینه برگزاری چنین مسابقاتی خیلی کمتر از فوتبال، کشتی و والیبال است. به هر حال مسوولان باید کمک کنند، چرا که هیات استان آن قدر توان ندارد که بتواند به تنهایی چنین رقابت‌هایی را برگزار کند.

 

 

 

وی در خصوص پوست‌اندازی در اسکواش خوزستان نیز گفت: واقعا این رشته نیاز به پوست‌اندازی دارد ولی تا زمانی که نیروی انسانی مان کم باشد یا اصلا نباشد، نمی‌توانیم کار کنیم. پوست‌اندازی باید از رده‌های سنی پایه آغاز شود. ما در حال حاضر به جایی رسیده‌ایم که در رده‌های سنی پایین، بازیکن نداریم. تعداد بازیکنانی هم که داریم، سن شان در حال افزایش است و جایگزینی نیست.

 

 

 

این اسکواش باز بیان کرد: اگر مسوولان کمک کنند می‌توانیم استعدادیابی و بازیکنان بیشتری را وارد این رشته کنیم. یکی از بزرگترین مشکلات فعلی ما این است که در نسل‌های پایین‌تر بازیکن نداریم که در نهایت همین نفرات به رده‌های سنی بالاتر بروند یا در آینده مربی شوند. به هر حال انجام کار نیاز به یکسری هزینه‌ها و امکانات دارد که ما نداریم. مسوولان هم باید دست به دست هم دهند، چرا که در غیر این صورت ممکن است با عدم رسیدگی به این رشته، اسکواش را که قدمت بسیاری در استان خوزستان دارد، از دست بدهیم.

منبع : ایسنا 
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود