دوشنبه هشتم خرداد 1396
  • 08 دی 1395 ساعت : 10:54
  • دسته‌بندی: فرهنگ وهنر
  • کد خبر: 4796
  • تعداد بازدید: 1430

رونمایی از کتاب (تنها فروغ است که می ماند)


مراسم رونمایی از هشتمین مجمموعه شعر بانو آذر عاصمی با حضور جمعی از شا عران و دوستداران شعر او در تازه‌ترین جلسه انجمن ادبی ققنوس در فرهنگسرای نور برپاشد .
رونمایی از کتاب (تنها فروغ است که می ماند)

 به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نور در این جلسه دکتر مینا آقازاده دبیر این انجمن ضمن معرفی این اثر خانم آذر عاصمی یاد آور شد که او یکی از پروپا قرص‌ترین اعضای انجمن ادبی ققنوس است که تمام مراحل سعی ورشد خود را در سال‌های اخیر در این انجمن پشت سر گذاشته و امروز به عنوان بانوی پریسکه ایران در کشور شهرت یافته است.

در ادامه هریک ازشاعران حاضر در جلسه به برخی ویژگی‌های زبانی وسبک وسیاق شعرهای کوتاه یاهمان پریسکه های آذر عاصمی پرداختند.

لازم به توضیح است کتاب "تنها فروغ است که می‌ماند"-دربر گیرنده حدود 200 شعر کوتاه و آزاد وپریسکه بانوعاصمی است در سال‌های اخیر سروده شده است واز سوی نشر اندیشمندان کسرا منتشر شده است.

قبلاً از این شاعره پرتلاش مجموعه‌هایی چون بداهه‌های آسمانی –پریسکه های آذر-در شعرهایم جا مانده ام-سپیدای من –قبل از غرب نگاهم بیا –کوتاه تر از آه –ومن بچه نازی آبادم منتشر شده است – با این حال به دلیل استفاده مکرر ونمادین وی از فضای زادگاهش درجنوب تهران - اورا شاعره نازی آباد نیز می‌شناسند.

اودر شعرهایش از زبانی صمیمانه وبه دور از هر تکلف و تصنع برخوردار است –ودر مراسم معرفی تازه‌ترین اثرش نیز تاکید کرد من نه شعر شناسم نه شاعر – واصلا چنین ادعاهایی ندارم –من فقط اتفاق‌هایی راکه در زندگی‌ام می‌بینم – تصویر می‌کنم و این شعرها هرکدام تصویری از زندگی من است.
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود