• 13 دی 1395 ساعت : 00:00
  • دسته‌بندی: فناوری اطلاعات
  • کد خبر: 4938
  • تعداد بازدید: 122

اپل متهم ردیف اول یک تصادف مرگبار در امریکا


به نقل از بیزنس‌اینسایدر، یک زوج اهل تگزاس که دختر پنج ساله‌شان طی تصادفی که راننده در آن از اپلیکیشن چت ویدیویی فیس‌تایم اپل استفاده می‌کرده و به مرگ دختر منجر شده، از این شرکت به دادگاه شکایت کردند.
اپل متهم ردیف اول یک تصادف مرگبار در امریکا

اپل متهم ردیف اول یک تصادف مرگبار در آمریکا

یک زوج اهل تگزاس به دلیل مرگ دخترشان در یک تصادف از اپل شکایت کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزنس‌اینسایدر، یک زوج اهل تگزاس که دختر پنج ساله‌شان طی تصادفی که راننده در آن از اپلیکیشن چت ویدیویی فیس‌تایم اپل استفاده می‌کرده و به مرگ دختر منجر شده، از این شرکت به دادگاه شکایت کردند.

این شکایت اپل را به عمل نکردن امکانی در آیفون متهم کرده که اپلیکیشن فیس‌تایم را براساس سرعت‌ خودرو در بزرگراه بطور خودکار غیرفعال می‌کند.

این کودک پنج ساله در روز کریسمس سال 2014 طی تصادف رانندگی در نزدیکی دالاس کشته شد. در این دادخواست آمده که راننده به نیروی پلیس اقرار کرده بود که وقتی با سرعت 105 کیلومتر در ساعت با این خانواده برخورد کرده، اپلیکیشن فیس‌تایم روی گوشی آیفون 6 وی فعال بوده است. این تصادف علاوه بر مرگ دختربچه، باعث آسیب‌های جدی به چندین عضو دیگر این خانواده شده بود.                            

این خانواده اکنون مدعی هستند که اپل از خطرات استفاده از این برنامه در زمان رانندگی باخبر بوده که فناوری "lock-out" را در سال 2008 برای غیرفعال کردن آن در زمان رانندگی ثبت اختراع کرده است.

شرکت اپل به این دادخواست واکنش نشان نداده است.
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود