• 13 دی 1395 ساعت : 23:18
  • دسته‌بندی: اجتماعی
  • کد خبر: 4949
  • تعداد بازدید: 77

دوره جدید ثبت نام عتبات از پنج شنبه آغاز میشود


مديرکل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت از آغاز دوباره‌ي اعزام کاروان‌هاي زيارتي ايران به سامرا از ابتداي هفته‌ آينده خبر داد.
دوره جدید ثبت نام عتبات از پنج شنبه آغاز میشود

مديرکل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت از آغاز دوباره‌ي اعزام کاروان‌هاي زيارتي ايران به سامرا از ابتداي هفته‌ آينده خبر داد.

محسن نظافتي با يادآوري اين‌که سفرهاي زيارتي کاروان‌هاي ايراني به سامرا متوقف شده بود، گفت: از هفته آينده قرار است روزانه 30 تا 35 کاروان براي زيارت حرمين عسکريين به سامرا اعزام شوند و زائران هنگام ثبت نام مي‌توانند اين کاروان‌ها که در آنها برنامه سامرا مشخص شده است را انتخاب کنند.
وي همچنين با اشاره به ثبت‌نام دور جديد سفر عتبات عاليات عراق که از پنجشنبه 9 دي‌ماه آغاز شده است، افزود: تاريخ اعزام اين کاروان‌ها به 26 دي تا 24 اسفندماه مربوط مي‌شود که در اين دوره، هزينه‌ اعزام از 900 هزار تا يک ميليون و 300 هزار تومان و اين نرخ براي سفر هوايي از يک ميليون و 300 هزار تا يک ميليون و 8000 هزار تومان متغير است.

مديرکل عتبات سازمان حج و زيارت در اين باره توضيح داد: متقاضيان اعزام به سفر عتبات عاليات در اين دوره مي توانند با مراجعه سامانه www.atabat.org.ir از ظرفيت خالي کاروانها مطلع شده و براي سفر به عتبات عاليات ثبت نام کنند.
وي در ادامه درباره‌ تاثير افزايش نرخ دلار بر هزينه سفر به عتبات عاليات، اظهار کرد: 70 درصد از هزينه سفر عتبات بابت خدمات ارزي است که به صورت دلار پرداخت مي‌شود که طبيعتا تحت تاثير افزايش و کاهش ارزش دلار، هزينه‌ سفر عتبات هم مقداري تغيير مي‌کند.
نظافتي يادآور شد: هزينه کاروان‌هاي عتبات به تعداد روزهاي سفر و درجه‌ خدماتي که ارائه مي‌شود، بستگي دارد.
بسته‌هاي اين سفر نيز 3 تا 7 روزه است.

منبع:فارس
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود