• 14 دی 1395 ساعت : 12:34
  • دسته‌بندی: سلامت
  • کد خبر: 4958
  • تعداد بازدید: 79

علت خشكی لبها در فصل زمستان


هواي سرد زمستان، مي‌تواند تاثير بسيار نامطلوبي روي لب‌هايتان بگذارد‎ هواي سرد زمستان، مي‌تواند تاثير بسيار نامطلوبي روي لب‌هايتان بگذارد و البته مراقبت‌هاي نادرست نيز در اين ميان مزيد بر علت مي‌شود که مهم‌ترين آن‌ها در اين مطلب آورده شده است.
علت خشكی لبها در فصل زمستان

هواي سرد زمستان، مي‌تواند تاثير بسيار نامطلوبي روي لب‌هايتان بگذارد‎
هواي سرد زمستان، مي‌تواند تاثير بسيار نامطلوبي روي لب‌هايتان بگذارد و البته مراقبت‌هاي نادرست نيز در اين ميان مزيد بر علت مي‌شود که مهم‌ترين آن‌ها در اين مطلب آورده شده است.
درحال آرايش صورتتان هستيد و نوبت به آرايش لب‌ها مي‌رسد. اما آنقدر لب‌هايتان خشک شده که رژلب به سختي روي آن حرکت مي‌کند و ترک‌ها مانع از پخش شدن رژ مي‌شوند!
هواي سرد زمستان، مي‌تواند تاثير بسيار نامطلوبي روي لب‌هايتان بگذارد و البته مراقبت‌هاي نادرست نيز در اين ميان مزيد بر علت مي‌شود که مهم‌ترين آن‌ها عبارتند از:

از بالم لب‌هايي که حاوي الکل يا رتينول هستند استفاده مي‌کنيد.
شب هنگام خواب، رژلبتان را پاک نمي‌کنيد.
از رژلب‌هاي بي کيفيت استفاده مي‌کنيد.
آب بدنتان کم شده‌است.
لب‌هايتان را مي‌مکيد يا پوسته‌ها را مي‌کنيد.

براي مراقبت از لب‌هايتان اين راه‌ها را به شما پيشنهاد مي‌دهيم:
1. در منزل حتما از بخورهاي مرطوب کننده هوا استفاده کنيد. هواي بيرون به خودي خود، تاثير زيادي در خشکي لبتان دارد، پس حداقل بايد سعي کنيد محيط خانه را مرطوب نگه‌ دارد تا شب تا صبح به هنگام خواب، خشکي لب‌هايتان تشديد نشود.

2. وقتي از خانه بيرون مي‌رويد، به خصوص هنگام وزيدن بادهاي شديد، حتما جلوي صورتتان را با شال بپوشانيد.

3. کم شدن آب بدن يکي از اصلي‌ترين دلايل خشکي لب در زمستان است. روزانه حداقل 8 ليوان آب بنوشيد و به مقدار زياد از ميوه‌ها و سبزيجات استفاده کنيد تا آب بدنتان هميشه در حد نرمال باقي بماند. با اين کار لب‌هايتان نيز مرطوب خواهند شد.

4. کمبود ويتامين B، نقش زيادي در خشکي لب‌ها خواهد داشت. با مشورت پزشکتان، آزمايش انجام دهيد و در صورت کمبود اين ويتامين، از جانب پزشک به شما قرص‌هاي مکمل پيشنهاد خواهد شد.

5. سيگار کشيدن نيز خشکي لب‌هايتان را به خصوص در هواي سرد تشديد مي‌کند. همينطور رنگ لب‌هايتان نيز به مرور تغيير خواهد کرد. تا حد امکان از کشيدن سيگار اجتناب کنيد.

6. به محض خشک شدن لبها اولين کاري که به ذهن همه ما مي‌رسد اين است که با مکيدن لب، آن را مرطوب کنيم. اما اينکار فقط و فقط خشکي لب‌هايتان را بيشتر مي‌کند. هميشه يک بالم لب يه همراه داشته باشيد و به محض احساس خشکي، از آن استفاده کنيد.

7. روغن کپسول ويتامين E در رفع خشکي لب تاثير بسيار زيادي دارد. اين کپسول‌ها را خريداري کرده و روغن آن را خارج کنيد و هر شب به لب‌‌هايتان بزنيد.

منبع:زیباشو
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود