• 14 دی 1395 ساعت : 13:21
  • دسته‌بندی: فناوری اطلاعات
  • کد خبر: 4963
  • تعداد بازدید: 83

خودرویی كه دوربین سلفی دارد


يک شرکت خودروسازي طرح اوليه خودرويي با فناوري شناسايي صورت و صوت را در نمايشگاه محصولات الکترونيک CES رونمايي خواهد کرد.
خودرویی كه دوربین سلفی دارد

يک شرکت خودروسازي طرح اوليه خودرويي با فناوري شناسايي صورت و صوت را در نمايشگاه محصولات الکترونيک CES رونمايي خواهد کرد.
به گزارش انگجت، در آينده صنعت خودروسازي اهميت سرعت خودرو در حال کاهش است و بيشتر به راحت بودن سرنشينان و از آن مهم تر سرگرمي آنان بها داده مي شود. درهمين راستا شرکت «فيات کرايسر» طرح اوليه ميني ون خود به نام «پرتال» را در نمايشگاه CES رونمايي مي کند. اين خودروي الکتريکي مجهز به فناوري شناسايي صورت و صوت است.

طرح اوليه اين مين ون داراي سه رديف صندلي است و درها به طور کشويي به جلو يا عقب حرکت مي کنند. اين خودرو يک دوربين سلفي دارد. در کنار آن مجهز به سيستمي است که پس از جمع آوري اطلاعات سرنشينان مسير سفر را برنامه ريزي مي کند و مسافراني که در عقب نشسته اند را تشويق مي کند تا درباره اين سفر در شبکه هاي اجتماعي پستي بنويسند.

همچنين اگر راننده و فردي که در رديف آخر خودرو نشسته، نتوانند صداي يکديگر را بشنوند مي توانند با استفاده از سيستم مخابره داخل خودرو با يکديگر گفتگو کنند.

از سوي ديگر ميني ون پرتال مي تواند ۲۵۰ مايل را با باتري کاملا شارژ حرکت کند. همچنين قابليت شارژ سريع را دارد و پس از ۱۵ دقيقه شارژ، خودرو مي تواند مسافت ۱۵۰ مايل را طي کند.

در کنار اين موارد اين خودرو با تکيه برحسگرهاي ليدار، رادار، اولتراسونيک و دوربين مي تواند به حالت نيمه خودکار نيز حرکت کند.

منبع:مهر

برچسب ها:
سلفی خودرو دوربیندرباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود