• 15 دی 1395 ساعت : 10:03
  • دسته‌بندی: فناوری اطلاعات
  • کد خبر: 4970
  • تعداد بازدید: 87

مسواك هوشمند به بازارمی آید


مسواک هوشمند Kolibree Ara به کمک يادگيري عميق، رفتار مسواک زدن شما را آناليز مي‌کند.
مسواك هوشمند به بازارمی آید

مسواک هوشمند Kolibree Ara به کمک يادگيري عميق، رفتار مسواک زدن شما را آناليز مي‌کند.

يکي از جذابيت‌هاي CES رونمايي از گجت‌هاي مختلف در شاخه‌هاي گوناگون است. محصول جالبي که شرکت Kolibree به نمايشگاه لاس‌و‌گاس امسال آورده، مسواک هوشمند ara است. پيش از اين اورال‌-بي با معرفي مسواک بلوتوث خود که به اپليکيشن موبايل نيز متصل مي‌شود، موفقيت خوبي در بازار بدست آورد و حالا ara قصد دارد آن موفقيت را در قالبي متفاوت تجربه کند. مسواک هوشمند ara محصول يک استارتاپ است که تلاش مي‌کند انگيزه کاربران براي مرتب و صحيح مسواک زدن را افزايش دهد.

مهم‌ترين برتري مسواک ara در مقايسه با رقبا، به‌کارگيري هوش مصنوعي است. آن‌ها الگوريتم خاصي را که بر اساس يادگيري عميق (Deep Learning) توسعه داده‌اند به‌عنوان پتنت ثبت کرده‌اند. اين الگوريتم به واسطه‌ي پردازنده‌ي کم‌مصرفي که در داخل مسواک جا گرفته است، پردازش مي‌شود و به اين ترتيب نيازي به اپليکيشن مکمل در موبايل نخواهيد داشت و حتي اطلاعات در داخل خود مسواک ذخيره مي‌شوند. حافظه‌ي ذخيره‌سازي داخل مسواک مي‌تواند تمام حرکاتي را که هنگام مسواک زدن انجام مي‌دهيد،ضبط کند تا در آينده از آن‌ها براي ايجاد انگيزه و بهبود مسواک زدن شما استفاده کند.

استارتاپ سازنده‌ي اين مسواک مي‌گويد از هوش مصنوعي براي آناليز رفتار کاربر در هنگام مسواک زدن استفاده مي‌کند تا توصيه‌هاي شخصي به وي ارائه کند. اين توصيه‌ها از طريق يک اپليکيشن موبايل در قالب رابط کاربري زيبا به نمايش درمي‌آيند. حتي امکان ارسال ايميل هفتگي از مسواک زدن نيز وجود دارد.

مسواک هوشمند ara با قيمت ۷۹ دلار پيش‌فروش مي‌شود و زمان تحويل آن نيز اواخر ماه فوريه خواهد بود. پس از عرضه‌ي محصول، قيمت آن به ۱۲۹ دلار خواهد رسيد.

منبع:زومیت

 
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود