• 16 دی 1395 ساعت : 15:47
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: 4996
  • تعداد بازدید: 50

افزایش سه برابری تحویل سالیانه تخت های بیمارستانی در کشور


قائم مقام وزیر بهداشت گفت: پس از شروع طرح تحول، سالانه حدود 5000 تخت در کشور تحویل می شود و بدین ترتیب ظرفیت تخت سازی در کشور به بیش از سه برابر افزایش یافته است.
افزایش سه برابری تحویل سالیانه تخت های بیمارستانی در کشور

ایرج حریرچی در حاشیه بازدید از بیمارستانهای در حال ساخت شهرستان آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به تامین منابع که از طرف وزارت بهداشت و کمک منطقه آزاد اروند و بنیاد مستضعفان انجام شده است، امیدواریم تا دو سال آینده در آبادان و خرمشهر به تعداد حدود 1180 تخت برسیم.

 

وی با بیان اینکه تعداد 110 تخت نیز به بیمارستان شهید بهشتی آبادان تحویل داده شده است، گفت: امید است مراحل ساخت بیمارستان 32 تختخوابی اروندکنار به زودی به اتمام رسیده و به بهره برداری برسد. همچنین ساخت اسکلت بیمارستان جدید220 تختخوابی طالقانی آبادان تا آخر سال به اتمام خواهد رسید.

 

حریرچی اظهار کرد: پروژه بازسازی ضلع شمالی بیمارستان طالقانی قدیم نیز در حال انجام است و همچنین در همین پروژه، اورژانس بیمارستان طالقانی در حال ساخت است. گودبرداری بیمارستان ولیعصر خرمشهر نیز انجام شده است.

 

قائم مقام وزیر بهداشت افزود: سه پروژه بزرگ کلینک ویژه نیز در سطح شهرستان آبادان در حال تحویل است.

 

حریرچی ادامه داد: با توجه به وجود متخصصان و پزشکان خوبی که در سطح شهر آبادان تامین شده، مردم منطقه سعی کنند کلیه موارد درمانی را در شهر خودشان انجام دهند و از مراجعه به شهرهای دیگر حتی المقدور خودداری کنند تا سرویس مناسب تری به آنان ارایه شود.

 

قائم مقام وزیر بهداشت در توضیح علت تاخیر تحویل پروژه بیمارستان 32 تختخوابی اروندکنار که قرار بود تا اسفند 94 به بهره برداری برسد، گفت: بیمارستان سازی در کشور روندی طولانی است و ما سالانه 1700 تخت در کشور تحویل می دادیم ولی پس از شروع طرح تحول، سالانه حدود 5000 تخت در کشور تحویل می شود و بدین ترتیب ظرفیت تخت سازی در کشور به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

 

وی افزود: مراحل نهایی ساخت بیمارستان اروندکنار انجام شده و تا آخر امسال به بهره برداری خواهد رسید. 

 

به گزارش ایسنا؛ قائم مقام وزیر بهداشت در این سفر از مراحل ساخت و بازسازی بیمارستان طالقانی قدیم و جدید و همچنین از بیمارستان صحرایی فاطمه زهرا شهر چوئبده آبادان بازدید کرد.

منبع : ایسنا 
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود