• 17 دی 1395 ساعت : 20:49
  • دسته‌بندی: فناوری اطلاعات
  • کد خبر: 5016
  • تعداد بازدید: 69

دوچرخه ای كه به جای ركاب زدن،پیاده روی میطلبد


يک ايده ساده، آغازگر توسعه بسياري از وسايل و تکنولوژي هاي موفق امروزي بوده و دوچرخه Lopifit نيز از اين قاعده مستثني نيست.
دوچرخه ای كه به جای ركاب زدن،پیاده روی میطلبد

 يک ايده ساده، آغازگر توسعه بسياري از وسايل و تکنولوژي هاي موفق امروزي بوده و دوچرخه Lopifit نيز از اين قاعده مستثني نيست.
هرچند، Lopifit را نمي‌توان يکي از اختراعات عجيب سال 2016 در نظر گرفت، اما ايده جالب آن، اين محصول را به يکي از بهترين نوآوري‌ها سال‌هاي اخير در صنايع دوچرخه تبديل کرده است.
Lopifit در واقع ترکيبي از دوچرخه و تردميل است که بسياري از افراد آن را وسيله‌اي براي پياده روي مي‌دانند. بازخورد خوب مردم هلند از اين وسيله نيز باعث شده تا کار عرضه آن در کشورهاي آمريکا، مکزيک و جزيره کارائيب (هند غربي) آغاز شود.
اما ايده ساخت دوچرخه Lopifit از کجا آماده است؟ بروين برگمستر (Bruin Bergmeester) در رابطه با اختراع خود مي‌گويد:
ايده طراحي چنين دوچرخه‌اي، زماني‌ که در باشگاه مشغول تمرين بودم به ذهن من رسيد. چگونه بيرون از خانه هم مي‌توان از تردميل استفاده کرد؟ آيا امکان طراحي چرخ براي تردميل وجود دارد؟
اگر چه موتور الکتريکي دوچرخه Lopifit توانايي زيادي دارد، اما نبايد انتظار طي کردن مسافت‌هاي طولاني را با آن داشته باشيد. به‌گفته برگمستر، با هر بار شارژ کردن اين دوچرخه، مي‌توان 50 تا 80 کيلومتر و بيشتر (30 تا 50 مايل) را طي کرد.
به‌ علاوه يک نوار ديجيتالي، ميزان شارژ باقي‌مانده را به صورت دقيق نشان مي‌دهد. همچنين حداقل و حداکثر سرعت دوچرخه Lopifit بسته به تنظيم دنده، بين 6 تا 27 کيلومتر بر ساعت (4 تا 17 مايل بر ساعت) خواهد بود.

منبع:ترین ها
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود