دوشنبه هشتم خرداد 1396
  • 20 دی 1395 ساعت : 21:03
  • دسته‌بندی: بین الملل
  • کد خبر: 5084
  • تعداد بازدید: 59

نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم ها در وین برگزار می شود


نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریمها با حضور هیات‌های کارشناسی از ایران و کشورهای عضو گروه 5+1 دقایقی در وین برگزار شد.
نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم ها در وین برگزار می شود

نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریم ها در وین برگزار شد

تهران-ایرنا- نشست کارگروه اجرایی کردن لغو تحریمها با حضور هیات‌های کارشناسی از ایران و کشورهای عضو گروه 5+1 دقایقی در وین برگزار شد.

 

به گزارش ایرنا، هیات کارشناسی کشورمان امروز -دوشنبه- همچنین پیش از نشست کارگروه، به طور جداگانه دیدارهایی با هیات های چین، روسیه و ایالات متحده برگزار کرد.
در گفت وگوهای کارشناسی امروز در قالب «کارگروه اجرایی کردن لغو تحریمها»، اسماعیل بقایی دبیر ستاد پیگیری اجرای برجام در وزارت امور خارجه ریاست هیات کارشناسان کشورمان را به عهده خواهد داشت.
سید عباس عراقچی صبح امروز در گفت و گو با ایرنا درخصوص برگزاری نشست های دوجانبه و کارشناسی برای لغو تحریم ها گفت: درسازوکارهای داخل برجام اگر کشوری نسبت به نقض برجام شکایت داشته باشد اول باید مشورت های دوجانبه صورت بگیرد که این مشورت ها امروز در سطح کارشناسی بین کارشناسان ما و تیم آمریکایی انجام خواهد شد.
رییس ستاد پیگیری اجرای برجام ادامه داد: پس از آن کمیته کاری مربوط به رفع تحریم ها باید در سطح کارشناسی جلسه بگذارد که بعد از مذاکرات کارشناسی با آمریکا این کار انجام خواهد شد و نتیجه بررسی های کارشناسان فردا به جلسه کمیسیون مشترک ارائه می شود.
وی در خصوص برگزاری نشست دوجانبه با آمریکایی ها اظهارداشت: طبق برجام اول باید نشست دوجانبه انجام شود و کشوری که مدعی است برجام نقض شده با کشوری که برجام را نقض کرده گفت و گوی دوجانبه داشته باشند. اگر موضوع حل نشد به کمیته کاری می روند و اگر موضوع در کمیته کاری هم حل نشد، به کمیسیون مشترک مراجعه می کنند.
نشست کمیسیون مشترک برجام بین نمایندگان ایران و گروه 1+5، فردا سه‌شنبه در هتل «پاله کوبورگ» در وین، پایتخت اتریش برگزار خواهد شد.
این نشست در سطح معاونان خواهد بود و سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه از ایران و هلگا اشمید به نمایندگی از فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا ریاست این نشست را برعهده دارند.
درباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود