دوشنبه هشتم خرداد 1396
  • 04 آذر 1395 ساعت : 09:45
  • دسته‌بندی: سیاسی
  • کد خبر: 229
  • تعداد بازدید: 1676

حمایت از سرمایه گذاری در خوزستان


استاندار خوزستان تفاهم نامه همکاری بین مناطق نفت خیز جنوب و کنسرسیوم بین المللی پرگس را امضا کرد
حمایت از سرمایه گذاری در خوزستان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه که امروز، سوم آذرماه در اهواز انجام شد، اظهار کرد: یکی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در خوزستان به علت وجود مخازن عظیم نفتی، صنعت نفت است و به جذب سرمایه‌گذار در این حوزه نیازمند هستیم.

وی افزود: به علت تثبیت این مخازن، اکنون زمان سرمایه‌گذاری است و استان خوزستان با توجه به پتانسیل‌هایی که دارد، برگشت سرمایه در آن تضمین شده است و از این نظر آمادگی داریم تا از سرمایه‌گذاران حمایت کنیم زیرا این نوع سرمایه‌گذاری منافع مشترکی برای ما و سرمایه‌گذاران دارد.

شریعتی تصریح کرد: خوزستان جزو معدود مناطقی در دنیا است که در آن امکانات لازم و شرایط طبیعی و خدادادی در یک محیط کوچک، فراهم شده است، به گونه‌ای که آب‌های آزاد، رودخانه‌ها، زمین‌های حاصلخیز، صنایع نفتی، پتروشیمی و گاز همه در 64 هزار کیلومتر مربع گردهم آمده‌اند و در این وسعت کم نقاط مختلفی با اختلاف دمای 22 درجه تا 25 درجه وجود دارد که این‌ها همگی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع و بخش‌های مختلف در خوزستان است.

وی عنوان کرد: خوزستان جزو معدود استان‌ها در کشور است که هم بنادر رودخانه‌ای دارد و هم از بنادری که در آب‌های آزاد واقع شده‌اند، برخوردار است و این‌ها همه از پتانسیل‌های استان برای جذب سرمایه‌گذار است.

شریعتی اظهار کرد: با توجه به این پتانسیل‌ها از همه سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی دعوت می‌کنیم تا در فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری در استان سرمایه‌گذاری کنند و در عین حال عنوان می‌کنیم توسعه و پیشرفت خوزستان به توسعه صنایع صنعت نفت در این استان وابسته است زیرا صنعت نفت جز صنایع پایه و مادر در خوزستان است و مخازن عظیم آن پشتوانه‌ای محکم برای کشور و استان است.

استاندار خوزستان بیان کرد: امیدواریم که یک ارتباط و تعامل خوب میان ما و سرمایه‌گذاران برقرار و در تفاهم‌نامه منعقد شده امروز منافع هر دو طرف دیده شود تا سرانجام شاهد عقد قرارداد بین طرفین باشیم.

 

برچسب ها:
خوزستان اقتصاددرباره نویسنده

نظرات

  • منتشر شده ‌: 0
  • در انتظار تایید: 0

نظر خود را اینجا وارد نمایید

آدرس رایانامه شما منتشر نمی شود