آخرین مطالب

وزیر اطلاعات:دشمن در برابر ایران دچار استیصال و درماندگی شده است

وزیر اطلاعات:دشمن در برابر ایران دچار استیصال و درماندگی شده است خوزستان

  بزرگنمایی:

وزیر اطلاعات گفت: امروز دشمن با وجود رهبری حمیکانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب در برابر ایران اسلامی دچار استیصال و درماندگی شده است.

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی عصر دوشنبه در آئین سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در مصلای مهدیه اهواز اظهار داشت: اکنون به برکت مبارزات امام خمینی (ره) رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، ایران اسلامی قدم به قدم پیشرفت داشته و دشمن مجبور به عقب نشینی شده است.


وی افزود: در حال حاضر باعنایت رهبر معظم انقلاب و ارج نهادن به ارزش‌های انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت شکل گرفته و نظام اسلامی دشمنان را وادار به عقب نشینی کرده است.


وزیر اطلاعات ادامه داد: دشمن در یک جبهه با تمام توان مالی، اقتصادی و با تجهیزات پیشرفته نظامی وارد میدان شده اما جبهه مقاومت با اراده رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم پیروزی‌های بزرگی را به دست آورده است.


حجت الاسلام والمسلمین علوی تصریح کرد: امروز به همت رهبر معظم انقلاب پرچم اسلام از هر زمانی بر افراشته‌تر است و امید است که این پرچم به زودی به دست صاحب اصل خود سپرده شود.


وی اظهار داشت: خدا را شاکریم که بار دیگر در جمع مردم خداجوی، مؤمن، فهیم و ولایت‌مدار خوزستان حضور یافته و در کنار این مردم شهید پرور یاد و خاطره امام (ره) را گرامی می‌داریم.


وزیر اطلاعات ادامه داد: این مناسبت تاریخی را به مردم ولایتمدار خوزستان تسلیت عرض می‌نمائیم و امیدوارم که در سایه مقام معظم رهبری راه امام را به خوبی دنبال کنیم تا این امانت الهی و این میراث ارزشمند امام (ره) را به دست صاحب اصلیش امام زمان (ع) بسپاریم.


وی افزود: امروز به یاد بزرگ مردی جمع شده ایم که جزو استثنائات تاریخ اسلام بود چرا که رحلت امام خمینی (ره) مصداق فرمایش رسول گرامی اسلام است که می‌فرماید: مرگ یک عالم مصیبتی غیر قابل جبران است.


حجت الاسلام والمسلمین علوی تصریح کرد: امام خمینی (ره) از جنبه‌های مختلف سرآمد و از کمالات خاصی برخوردار بود و از هر جنبه‌ای درخشش خاصی داشتند.


وی بیان کرد: امام راحل از نظر علمی در زمینه فقه، اصول و تفصیل در زمینه‌های مختلف سرآمد بود و در تمام زمینه‌ها نظریات علمی ارزشمندی داشتند که آمیخته با معرفت بود.
وزیر اطلاعات گفت: نظریه ولایت فقیه با کار استنباط و اجتهاد رقم خورد و اندیشه حکومت اسلامی بر مبنای ولایت فقیه امام خمینی (ره) به زیبایی مطرح شد.


وی گفت: از دیگر خصوصیات امام این بود که تنها به نظریه ولایت فقیه اکتفا نکردند بلکه در مقام عمل نیز در جهت اجرا و پیاده کردن آن قدم برداشتند.


حجت الاسلام و المسلمین علوی یادآور شد: امام خمینی (ره) می‌دانستند که ساقط کردن یک حکومت و بنیان نهادن حکومت اسلامی کار آسانی نیست چرا که حکومت شاهنشاهی با تمام قدرت سعی داشت دست به هر جنایتی بزند تا موجودیت خود را حفظ کند.


وی بیان کرد: با این وجود امام وارد مرحله تأسیس حکومت اسلامی شد که در تضادحکومت شاهنشاهی بود و برای امام روشن بود که مشکلات و سختی‌های زیادی را پیش رو خواهد داشت و ممکن است عده زیادی شهید، مجروح و زندانی شوند اما برای امام همه اینها یک مساله طبیعی بود.


وزیر اطلاعات اظهار داشت: امام خمینی (ره) به پیروزی در حرکت خود اطمینان داشت و پیشاپیش اعلام کرده بود که سربازان ما سرانجام به پیروزی خواهند رسید.


وی ادامه داد: امام با این باور فعالیت خود را آغاز و وارد عملی کردن ایده و نظریه ولایت فقیه و تأسیس حکومت اسلامی شد و در دو مرحله حرکت خود را آغاز کرد که یکی در سال 1342 و دیگری در سال 1356 بود.


حجت الاسلام والمسلمین علوی تاکید کرد: در هر دو مرحله امام در شرایطی کار را شروع کرد که رژیم شاه در رأس قدرت بود و کسی باور نمی‌کرد که مبارزه سیاسی با رژیم شاه جواب بدهد و مردم او را در این مبارزه همراهی کنند چرا که شرایط داخلی و خارجی مبارزه فراهم نبود.


وی ادامه داد: در آن دوران شرایط داخلی فراهم نبود چرا که آنهایی که باید وارد صحنه مبارزه شده و تنور مبارزه را گرم می‌کردند، دانشگاهیان، بازاریان روحانیون و سیاسیون بودند که زمینه انگیزه‌ای برای مبارزه نداشتند.
وزیر اطلاعات تصریح کرد: در سال 1342 این زمینه فراهم نبود و پس از رحلت آیت الله العظمی بروجردی که مرجع منحصر به فرد مردم، مدیران و سیاسیون بود و با اشاره او ایران تکان می‌خورد از دنیا رفته بود و خلاء رهبری به وجود آمده بود.


وی افزود: همچنین از طرف دیگر در دانشگاه‌ها دانشجویان مذهبی و نیروهای مذهبی جایگاه محکمی نداشتند و آنهایی که اهل مبارزه بودند، به دنبال کمونیسم و سوسیالیسم رفته بودند.


وی بیان کرد: نیروهای بازاری نیز که همیشه در مسائل مختلف اثرگذاری زیادی داشتند در آن زمان انگیزه لازم را برای مبارزه نداشتند.


حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: همچنین روحانیون که در تمامی نهضت‌های مختلف پیش قدم بودند در آن دوران انگیزه کافی برای مبارزه نداشتند و گروه دیگری که در فعالیت‌های مبارزاتی کار می‌کردند، سیاسیون بودند که آنها نیز در قالب جبهه ملی و نهضت آزادی به سراغ مبارزات پارلمانی رفته بودند.


وی گفت: امام خمینی (ره) با درایت و هوشیاری آرام‌آرام زمینه‌ها را برای مبارزه بخش‌های مختلف جامعه فراهم کرد و تعدادی از مراجع تقلید را گردهم جمع کرده و جلسات متعددی را با آنها برگزار کرد.


وی افزود: در رابطه با دانشگاه‌ها نیز امام دانشجویان مذهبی و متدین را فراخواند و جلساتی را با آنها برگزار کرد که روز به روز زمینه مبارزه در بین این دانشجویان فراهم شد.
وزیر اطلاعات بیان کرد: بازاریان نیز با تشکیل هیأت‌های موتلفه اسلامی از چند دستگی فاصله گرفته و با هم متحد شدند.


وزیر اطلاعات افزود: امام با تلاش‌های گسترده فریادهای دردمندانه خود را متوجه حوزه‌های علمیه کرد و از روحانیون خواست که در چنین شرایطی به داد اسلام برسند چرا که اسلام در خطر بود.


وی ادامه داد: با فرمایشات امام راحل خون تازه‌ای در رگ‌های اقشار مختلف جامعه دمیده شد و زمانی که امام پرچم مبارزه را برافراشت جمعیت چشمگیری به سمت مبارزه سرازیر شد.


حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: سرانجام حماسه عظیم 15 خرداد رقم خورد که زمینه پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1342 فراهم شد اما شرایط خارجی در این سال آماده نبود و دنیا به دو قسمت بلوک شرق با محوریت شوروی و بلوک غرب با محوریت آمریکا تقسیم شده بود که آنها اسلام را قبول نداشته و دین را افیون جامعه می‌دانستند.
وی افزود: سایر حکومت‌های دنیا نیز یا وابسته به شرق و یا وابسته به غرب بودند اما امام خمینی (ره) دستش نه در دست شرق و نه در دست غرب بود و استقلال حرکت خود را از قدرت‌های جهانی اعلام کرده بود.


وزیر اطلاعات گفت: امام خمینی (ره) با مبارزات خود قدرت آمریکا را از همان ابتدا شکست و در شرایطی که یک ناو هواپیمابر آمریکا در اقیانوس اطلس حرکت می‌کرد و همه حکومت‌های خاورمیانه تسلیم می‌شدند امام خمینی (ره) مقابل رئیس‌جمهوری آمریکا ایستاده بود.


وی ادامه داد: امام خمینی (ره) چندین بار به شاه پهلوی تذکر داده بود که دست از وابستگی به شرق و غرب بردارد و او که امام را تهدید می‌دانستند در نهایت ایشان را به نجف تبعید کرد و بر این باور بود که بار علمی روحانیون قم از مراجع تقلید نجف پایین‌تر است و به همین دلیل آنها نمی‌توانند در درس خارج فعالیت خوبی داشته باشند.


حجت الاسلام علوی اظهار داشت: پس از تبعید امام باتوجه به آگاهی بخشی به جامعه، در شهرهای مختلف ایران یکی پس از دیگری حماسه‌های تاریخی خلق شد و امام خمینی (ره) نیز دورادور این مبارزات را مدیریت می‌کرد.


وی تصریح کرد: آنهایی که در آن زمان وارد فاز مبارزه می‌شدند یک فاز نظامی و یک فاز سیاسی تشکیل می‌دادند و در فاز سیاسی، سیاسیون مشروعیت رژیم را زیر سوال می‌بردند و در فاز نظامی نیز عده‌ای آموزش چریکی می‌دیدند و با نیروهای مسلح رژیم در می‌افتادند و زمینه سقوط را با مبارزه مسلحانه فراهم می‌کردند اما تا سال 1356 شاه تمام گروه‌هایی که مبارزه مسلحانه می‌کردند را سرکوب کرده و دیگر کسی پایه دار مبارزه مسلحانه نبود.


وی تصریح کرد: از طرف دیگر نیز ابر قدرت‌های شرق و غرب بر سر ماندگاری شاه ایران به توافق رسیده بودند و با تأمین منافع خود بر این باور بودند که شاه باید در جایگاه خود باقی بماند.


وی گفت: همچنین افراد اثرگذار نظیر بازاریان، حوزه و دانشگاه نیز به سایر نقاط کشور تبعید شده بودند و دیگر شخصی برای مبارزه فعالیت نداشت.


وزیر اطلاعات گفت: مؤسسه مطالعاتی آمریکا اعلام کرده بود که پایه‌های رژیم در ایران مستحکم شده و تا 25 سالگی هیچ‌خطری ایران را تهدید نمی‌کند.


وی بیان کرد: در این شرایط امام بار دیگر پرچم مبارزه را بالا برد و این بار به سراغ سیاسیون، نظامیان نرفت بلکه به سراغ مردم آمد اما هیچگاه آنها را به درگیری مسلحانه دعوت نکرد.


وی بیان کرد: زمانی که امام ارتش را مورد خطاب قرار می‌داد با همان ادبیات با علما صحبت می‌کردند و تاکید می‌کردند که به داد ملت ایران برسند.


حجت الاسلام والمسلمین علوی یادآور شد: امام خمینی (ره) در دوازدهم بهمن 1357 که از تبعید بازگشت در بهشت زهرا در سخنان پایانی خود خطاب به سیاسیون فرمودند که من این دولت را تغییر می‌دهم اما زمانی که با نیروهای نظامی صحبت می‌کنند فرمودند ما می‌خواهیم که مستشارهای آمریکایی بر شما سیطره نداشته باشند آیا شما نمی‌خواهید؟ ما می‌خواهیم دشمنان اسلام بر شما سلطه نداشته باشند آیا شما نمی‌خواهید؟


وزیر اطلاعات گفت: ایشان با حمایت نیروهای نظامی هشت سال دفاع مقدس را مدیریت کردند و در سال 68 به ملکوت اعلا پیوستند.


وی افزود: پس از رحلت امام خمینی (ره) این نگرانی وجود داشت که سرنوشت ایران چه می‌شود اما عصر همان روز اعلام شد که حضرت آیت الله خامنه ای به رهبری انقلاب منصوب شدند و تمامی نگرانی‌ها تبدیل به آرامش شد.


وی گفت: سکان کشتی انقلاب به دست شخصیتی که تصویر دیگری از امام خمینی (ره) بود سپرده شد و مردم با آرامش بیشتری عزاداری امام را دنبال کردند.


آئین سی و مین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب عصر دوشنبه با حضور وزیر اطلاعات، مقامات استانی و کشوری و همچنین فرماندهان نیروهای مسلح در خوزستان و جمعی از مردم در مصلای مهدیه اهواز برگزار شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سفیر ایران در دمشق: از تهدیدات آمریکا هراس نداریم

ساخت 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده کشور

دکتر جهانگیری: راه برون رفت از وضعیت فعلی کشور فقط مقاومت و ایستادگی است

شیخ شهاب الدین سهروردی از فیلسوفان نامدار اسلام است که به حکم شرع زندانی و اعدام شد

"رامبد را ریز ریز کنید" نوشته: محمد فاضلی

شریعتی :جهان کار تغییرات و تحولات شگرفی را تجربه می کند لازم است همه ما بینش عمیقی نسبت به اثرات این دگرگونی ها به دست آوریم

مونسان: گردشگری نیازمند حمایت بیشتری است

لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در برنامه اندازه شناسی آسیا و اقیانوسیه تصویب شد

دکتر جهانگیری: ملت ایران در برابر تهدید‌های آمریکا هیچ ترسی به خود راه نمی‌دهد

دزفول شهر دست یافتنی برای غارت گرایی قومی

سفر وزیر دادگستری به استان یزد: آوایی: همدلی قوا، بسیاری از مشکلات کشور را حل می‌کند

مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از انهدام بزرگ ترین شبکه جهانی جاسوسی آمریکا در بستر سایبر توسط این وزارتخانه خبر داد

با حضور دکتر جهانگیری؛ بهره‌برداری رسمی از 1120 هکتار سامانه نوین آبیاری در زنجان آغاز شد

افتتاح «ترمینال سلام» فرودگاه امام (ره) با حضور رئیس جمهوری

رفت و آمد مشتریان قلابی در وزارت نفت

سخنگوی سازمان ملل: دبیرکل از تمام اعضای برجام می‌خواهد به تعهدات‌شان پایبند باشند

شمخانی: با پدیده‌ای جهانی به اسم ترامپیسم مواجهیم که سلیقه‌ای و شخصی است

کتابخانه ملی ایران عضو «ایکوم» جهانی شد/اتفاقی نوین در موزه‌داری ایران

مکاتبه با بانک مرکزی درخصوص بخشودگی سود و کارمزد تسهیلات کشاورزان حادثه دیده

معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی: اهانت‏های امام جمعۀ شهر الوند خلاف قانون اساسی و قسط و عدل اسلامی است

در نامه‌ای از سوی شورای‌عالی شهرسازی ابلاغ شد؛ ضوابط و مقررات اجرایی طرح ساماندهی باغات کن ابلاغ شد

با حمایت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری؛ تولید دارو با بافرهای تولید داخلی ممکن شد

"دفترچه راهنمای شوروی" نوشته : دکتر پویا ناظران

در اجلاس اکو انجام می شود امضاء تفاهم نامه گردشگری سلامت بین ایران و عراق

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به اظهارات محمد بن سلمان

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: آغاز ثبت نام الکترونیکی متقاضیان دریافت تسهیلات ارزان ‌قیمت ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: آغاز ثبت نام الکترونیکی متقاضیان دریافت تسهیلات ارزان ‌قیمت ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: آغاز ثبت نام الکترونیکی متقاضیان دریافت تسهیلات ارزان ‌قیمت ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد: آغاز ثبت نام الکترونیکی متقاضیان دریافت تسهیلات ارزان ‌قیمت ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده

دلایل روند کاهشی قیمت خودرو در روزهای اخیر

شریعتمداری در اجلاس وزرای کار جنبش عدم تعهد در ژنو سوئیس : مهم‌ترین مسائل مطرح در آیندۀ کار، ریشه کنی فقر، توسعه پایدار و همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی است

دکتر روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید چین در تهران: ایران آماده توسعه روابط خود با چین در همه حوزه ها است

با بهره‌گیری از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان؛ ساخت قطعات هوایی استاندارد آغاز شده است

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس: دستاورد‌های ملی را نباید به دلیل موضوعات منطقه‌ای زیر سوال برد

در نامه‌ای از سوی دکتر مونسان مراتب ثبت محوطه هفت‌چشمه به استاندار خوزستان ابلاغ شد

رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید فرانسه در تهران: اراده تهران روابط صمیمی با پاریس است/

معاون میراث‌فرهنگی خبر داد اصلاح ایرادات شورای نگهبان از طرح «حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی»

وزیر نیرو: می‌توان از فرصت تحریم‌ها برای توسعه همکاری‌های میان روسیه و ایران استفاده کرد

اولین مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی در زمینه ماشین آلات و تجهیزات نفت و گاز در استان خوزستان تاسیس شد .

مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن خبر داد؛ صندوق حمایت از مستأجران تشکیل می‌شود

تاکید دکتر نوبخت بر پیگیری جدی سند توسعه و آمایش سرزمین در استان‌ها

اردکانیان وزیر نیرو خبر داد: حضور 300 نفر از مسئولان بخش دولتی و خصوصی روسیه در ایران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سفیر کرواسی در تهران دیدار کرد

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی: ایران آماده پیاده سازی آزمایشی گلوناس در شبکه ملی ترانزیت است

سخنگوی دولت: زنگنه از وزرای کلیدی دولت است

صعود نرخ ارز در صورت عدم توافق/ راهکاری برای افزایش سودمندی بازار متشکل ارزی

«جم پیلن» مهیای عرضه اولیه شد

به همت محققان کشور صورت گرفت تجاری‌سازی سیستم‌های "ضبط حرکات بدن" بومی در حوزه‌های پزشکی و انیمیشن‌سازی

فردا در اراک اعلام می‌شود آخرین اقدامات سازمان انرژی اتمی برای اجرای "کاهش تعهدات هسته‌ای"

600هزار نفر از نمایشگاه «شکوه تمدن‌های آسیا» در موزه ملی چین بازدید کردند